Залежно від того, який тип об’єкта зводиться, вибираються і габарити огороджувальних конструкцій. А враховуючи, що товщина панелей позначається на їх вартості, правильний розрахунок допоможе розумно розпорядиться засобами, відведеними на будівництво. Відтак, щоб правильно обрати товщину сендвіч-панелі необхідно звернути увагу на такі нюанси.
Від чого залежить вибір сендвіч-панелей?
Ще на етапі проектування будівлі важливо розуміти наступне:
- кліматичні особливості регіону;
- функціональне призначення об’єкта.
Перший фактор – знання максимально низької температури взимку і максимально високої влітку, характерних для даної місцевості. Залежно від цього вибирається тип утеплювача, а також розмір його шару.
Слід врахувати при цьому: різні типи матеріалів, що відрізняються різною теплопровідністю. А також мають різні показники поглинання вологи.
Фізичні габарити ізоляційного матеріалу крім іншого важливі і для прорахунку витрат для обігріву приміщення в холодну пору року. Чим слабкіше буде система захисту від холоду, тим більшим виявиться витрата енергоносіїв. Отже, зростуть витрати на утримання об’єкта. А це позначиться на вартості продукції.
Товщина сендвіч-панелі залежить і від функціонального призначення споруди. Для зберігання овочів або зернових необхідний один розмір. А для свинарника, корівника або ж курника потрібно інший габарит.
Неправильно підібрані параметри ізоляційного матеріалу створять умови, при яких тварини або птиця будуть мерзнути і почнуть хворіти. А закладені на зберігання овочі зіпсуються, або ж змінять свої харчові та смакові якості. Все це позначиться на якості продукції. І в кінцевому підсумку призведе до фінансових втрат. Тому будівельнику важливо правильно вибрати розмір панелі.
Розрахунок розміру ізоляційного матеріалу
Побутує думка: що чим товстіший шар утеплювача, тим комфортніше буде в приміщенні взимку. Однак товщина мінеральної вати або пінополістиролу між металевими листами впливає на вартість кожної конструкційної одиниці. До того ж виробниками випускається досить великий діапазон розмірів – від 80 до 200 мм. Тому підхід «найтовстіші – значить найкращі» до вибору даного матеріалу є некоректним. Габарити утеплювача розраховуються за спеціальними формулами, знайти які можна в збірниках державний будівельних нормативів. Розрахунок показника теплоопору виконується по ДБН В.2.6-31: 2006.
В якості основи для розрахунку можна використовувати ДСТУ Б В.2.6-189- 2013 «Методи відбору теплоізоляційного матеріалу для утеплення будівель».
Самі ж обчислення краще доручити фахівцям ТЕРМОБУД, які врахують всі особливості складових формули:
- розташування об’єкта в межах певної температурної зони;
- коефіцієнт теплопровідності матеріалу;
- показники теплового опору.
Відзначимо, що територія України розділена на дві температурні зони. А матеріали, що використовуються для виробництва сендвіч-панелей (мінеральна вата, пінополістирол, ПУР, ПІР) мають різні коефіцієнти теплопровідності. А також відрізняються залежно від використовуваного ізолятора і показники теплового опору.
Використавши всі ці стандартні дані, фахівець допоможе підібрати оптимальну товщину, яка задовольнить всі поставлені до об’єкта вимоги.
Менеджери компанії ТЕРМОБУД з радістю допоможуть обрати товщину сендвіч-панелі. А також безкоштовно нададуть будь-яку консультативну інформацію з питань придбання та монтажу сендвіч-панелей.