ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ

Поява сендвіч-панелей дала можливість споруджувати будівлі з надзвичайною швидкістю. Сьогодні завдяки стіновим та покрівельним панелям зводять не тільки склади, павільйони, термінали та інші промислові споруди, а й приватні будинки. Такому широкому застосуванню сендвіч-панелі зобов’язані через масу переваг: швидкість і простота монтажу, легкість конструкції, естетичність та економічність матеріалу, відмінні тепло- і звукоізоляційні якості. Зростаючий попит на матеріал привів до збільшення його асортименту, і сьогодні без підготовки важко обрати найоптимальніший варіант. Спеціалісти компанії ТЕРМОБУД виокремили шість порад як обрати сендвіч-панелі для покрівлі і стін з потрібним типом утеплювача, що підходить товщиною і профілем?

№1. Технологія виробництва сендвіч-панелей

Сендвіч-панель – це багатошаровий матеріал, що складається з шару утеплювача, прикритого з обох боків металом або ПВХ. Якість його залежить не тільки від використовуваного сировини, але і від способу виробництва. На сьогоднішній день сендвіч-панелі виробляються такими способами:

  • збірка з окремих елементів в безпосередній близькості від будмайданчика, куди привозять листи сталі, утеплювач і клей. Процес зручний, але в підсумку виходять панелі з не найкращими експлуатаційними якостями;
  • метод спінювання полягає в заповненні порожнини між двома листами стали пінополіуретаном, який спінюється під тиском. Якщо утеплювач буде розподілено нерівномірно,  будуть утворюватися порожнини, що порушують теплоізоляцію;
  • конвеєрний спосіб – є найдосконалішим і дозволяє створювати сендвіч-панелі з найкращими експлуатаційними якостями. При виборі варто звертати увагу на продукцію, вироблену саме таким чином. Завод-виробник сендвіч-панелей ТЕРМОБУД застосовує саме таку технологію виробництва.

№2. Тип облицювальний матеріал

Як облицювальний матеріал можуть використовуватися листи сталі, пластик, гіпсокартон або ж OSB-панелі. Природно, що металеві листи найміцніші, їх товщина варіюється від 0,5 до 0,7 мм, а експлуатаційні якості багато в чому залежать від типу і товщини антикорозійного покриття. Зазвичай листи сталі оцинковуються, і чим товще шар цинку, тим довговічніше будуть панелі. В якості альтернативи використовується покриття з алюмоцинка, яке було спеціально розроблено для захисту сендвіч-панелей і відмінно протистоїть впливу атмосферної вологи і сонячних променів. Використовується також покриття з гальфана (Сплав цинку, алюмінію, лантану і церію), яке при меншій товщині перевершує цинкове покриття по пластичності і стійкості до механічних пошкоджень. Нерідко панелі покривають також і полімером поверх шару захисного сплаву. Таким чином досягається поліпшення стійкості до атмосферних явищ.

№3. Тип утеплювача

Шар утеплювача може варіюватися по товщині від 5 до 30 см, причому сендвіч-панелі товщиною понад 15 см використовується переважно при облаштуванні холодильних камер. Як утеплювач можуть використовуватися такі матеріали, як: мінеральна вата; полістирол; пінополіуретан, піноліізоціанурат. Всі вони відрізняються певним набором переваг і недоліків.

Так, мінеральна вата не підтримує горіння і відрізняється екологічністю, в такому утеплювачі не заселяться гризуни. З мінусів варто виділити гігроскопічність, тому герметичності готової конструкції необхідно приділяти велику увагу, адже при поглинанні вологи погіршуються теплоізоляційні властивості. Проте, саме мінеральна вата сьогодні найчастіше використовується вітчизняними виробниками при виготовленні сендіч-панелей.

Полістирол – довговічний вологонепроникний матеріал з високими теплоізоляційними властивостями. Він схильний до негативного впливу сонячних променів, але завдяки обшивці листами стали цього недоліку вдається уникнути. Полістирол легко горить, виділяючи токсичні речовини, в ньому можуть жити гризуни.

Пінополіуретан користується величезним попитом у Європі, оскільки володіє мінімумом недоліків при величезній кількості достоїнств, за що його так люблять в європейських країнах. Серед переваг матеріалу варто виділити стійкість до вологи: навіть якщо вода і просочиться до утеплювача, вона не викличе ніяких негативних наслідків. Цей тип утеплювача дуже легкий, що спрощує транспортування панелей, їх монтаж, зменшує навантаження на фундамент. Головне достоїнство – низька теплопровідність, в 2 рази нижче, ніж у мінеральної вати, і в 1,5 рази нижче, ніж у полістиролу.

Поліізоціанурат, різновид пінополіуретану, має властивості самозатухання, і саме він сьогодні все частіше використовується як утеплювач для сендвіч-панелей. Крім того, утеплювач не стане місцем розвитку грибка і цвілі. Серед мінусів варто виділити можливість пошкодження гризунами.

№4. Чим відрізняються покрівельні та стінові сендвіч-панелі?

Основний принцип створення стінових і покрівельних сендвіч-панелей один і той же, але все ж в конструкції є деякі відмінності. Що роблять одні панелі кращими для  спорудження стін, а інші – покрівлі. Перша відмінність полягає в профілі сталевого листа. Для спорудження стін використовуються гладкі листи або профільовані під колоду, сайдинг, мікрохвилі. Покрівельні панелі мають високий профіль для більшої міцності і стійкості, щоб взимку витримувати вагу снігу. Листи сталі можуть бути профільовані з двох сторін для ще більшої стійкості. Крім того, для покрівельних панелей використовується утеплювач більшої щільності.

Ще одна відмінність – це тип замка, яким з’єднуються панелі. Покрівельні сендвіч-панелі відрізняються більш складним замком, що необхідно для того, щоб подолати тиск атмосфери і опадів. А також покрівельні панелі відрізняються ще більш товстим антикорозійним шаром, ніж стінові панелі.

№5. Необхідні параметри сендвіч-панелей

Для зведення стін використовуються сендвіч-панелі з шириною 1,1 і 1,5 м, а от довжина може варіюватися в широких межах – від 2 до 18,5 м, щоб можна було легко і просто побудувати будинок з будь-якими необхідними параметрами. Ширина покрівельних сендвіч-панелей, як правило, становить 1 м, довжина – від 1 до 16 м. Крім того, важливо пам’ятати, що при монтажі покрівельних панелей необхідно дотримуватися ухилу в 7 градусів.

Якщо з довжиною і шириною все більш-менш зрозуміло, і їх вибір залежить від параметрів будівлі, яку необхідно побудувати. То ось підбір товщини панелей – це більш відповідальний процес. Цей параметр обчислюють на основі теплотехнічного розрахунку: він трудомісткий, але не найскладніший, вимагає врахування багатьох факторів. Методика розрахунку не складна, але щоб найбільш точно порахувати і зробити економічно-вигідну покупку варто звернутися за допомогою до фахівців. При виборі товщини панелі необхідно враховувати призначення будівлі, заплановану внутрішню температуру, кліматичні особливості регіону, коефіцієнт теплопровідності і т.д. При підборі необхідної товщини важливо також враховувати і витрати на обігрів приміщення. Так, при більшій товщині панелей витрати на опалення скоротяться, а й будівництво коштуватиме дорожче, проте ці витрати окупляться за перші 2-3 опалювальні сезони.

№6. Зовнішній вигляд сендвіч-панелей

Серед понад 600 відтінків, можливих при виготовленні сендвіч-панелей, кожен зможе вибрати саме той, який максимально відповідає поставленим вимогам. Більш того, крім матеріалу з гладкою поверхнею, сьогодні з’явилися панелі з шорсткою фактурою, які імітують поверхню дерева або каменю, а це виводить зовнішній вигляд побудованих таким чином будівель на новий рівень. Що ж стосується геометрії панелей, то необхідну висоту і форму гребенів і інших елементів зможуть підібрати фахівці з урахуванням зазорів, випусків, підрізів, примикань сендвіч-панелей.

 

Тепер, взявши на озброєння поради від кваліфікованих фахівців ТЕРМОБУД Ви буде точно знати як обрати сендвіч-панелі для покрівлі і стін для свого грандіозного будівництва. При виникненні додаткових запитань наші фахівці нададуть додаткову професійну інформацію.

 

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail