ЯК УНИКНУТИ ТЕПЛОВОЇ ДЕФОРМАЦІЇ

Сендвіч-панелі – це будівельний матеріал, який використовується для облицювання стін та дахів будівель. СТРУКТУРА СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ складається із двох металевих листів та ізолюючого наповнювача між ними.

Для облицювання сендвіч-панелей

Для облицювання сендвіч-панелей застосовується сталь оцинкована холоднокатана з полімерним покриттям, композитний полімер, нержавіюча сталь, сталь з покриттям у вигляді гранітної крихти і т.д. Щоб надати сендвіч-панелям декоративні властивості та додатковий захист від корозії, використовуються спеціальні полімерні покриття, серед яких найбільш популярними є:

– Поліестер (поліефірна емаль)

Матеріал, призначений в основному для внутрішнього оздоблення приміщень. Він володіє високою стійкістю до кольору і пластичністю. Покриття з поліестеру буває глянсовим та матовим, що мають різні властивості. Наприклад, якщо глянсовий поліестер має порівняно низьку атмосферо- і корозієстійкість, то матовому властиві хороші показники стійкості до атмосферних впливів і корозії. Теплостійкість поліестеру – близько +120 °C.

– Пластизол

Декоративний полімер, що складається з полівінілхлориду та пластифікаторів. Товщина полімерного покриття для сталевого листа становить 175 мкм або 200 мкм. Виготовляються також листи із двостороннім пластизольовим покриттям по 100 мкм з кожного боку. Покриття придатне як для внутрішньої, так і зовнішньої обробки. Воно має відмінну корозійну стійкість і дуже стійке до механічних пошкоджень. Однак, через низьку стійкість до високих температур та УФ-випромінювань (при нагріванні прямим сонячним промінням згори

+80°C) матеріал швидко старіє, тому його не рекомендується використовувати у південних регіонах. Кольоростійкість пластизоля набагато нижча, ніж у поліестеру, оскільки пластизолеве покриття через кілька років втрачає яскравість.

– Пурал

Покриття на основі поліуретану, що має шовковисто-матову поверхню. Призначено переважно для зовнішнього застосування. Має високу корозійну стійкість, хорошу хімічну стійкість, витримує великі перепади температур (мінімальна температура при роботі з листами -15°C, максимальна становить +120°C). Товщина покриття складає 50 мкм.

– Полідифторіонад (PVF2)

Матеріал, що складається на 80% з полівінілфториду та на 20% – з акрилу. Рекомендується для зовнішнього застосування і має гарні антикорозійні властивості, витримує мороз до -60°C і не втрачає своїх властивостей при температурі до

+120°C. Це найдорожче покриття. PVF2 характеризується надзвичайно багатою палітрою кольорів, може мати глянсову або матову поверхню, а також металевий відтінок в сріблястих або мідних тонах.

– Полівінілденфторид (PVDF)

Покриття оцинкованого металу, що складається на 70% з полівінілденфториду та на 30% – з акрилу. Полівінілденфторид забезпечує виняткову стійкість до немеханічних впливів, наприклад до вигоряння, дотику з водою, солями, лугами або кислотами.

– Акрил

Це лакофарбовий шар, який має теплостійкість до +120°C (але за 5 років вицвітає на сонці), має середню стійкість до корозії і вже через 2-3 роки експлуатації починає відлущуватися. Рекомендується використовувати лише для тимчасових споруд.

До найбільш використовуваних полімерних покриттів можна віднести поліестер та полівінілденфторид (PVDF). Друге покриття найчастіше вибирають для будівель, що знаходяться в агресивному середовищі, наприклад біля автомобільної траси або біля моря. Для сталевого листа завтовшки 0,63 мм нормальною є пропорція 275 грам цинкування/м 2.

Наповнювачі внутрішнього теплоізоляційного шару сендвіч-панелей

Що стосується наповнювачів внутрішнього теплоізоляційного шару сендвіч-панелей, то тут основними матеріалами є мінеральна вата, пінополіуретан та пінополістирол.

Мінеральна вата виготовляється з базальтового розплаву і є мінеральним волокном на синтетичному сполучному. Цей наповнювач задовольняє найжорсткіші вимоги пожежної безпеки, відповідає санітарним та екологічним нормам, включаючи норми житлового будівництва, сумісний з технологіями харчової промисловості. Але при цьому мінеральна вата не гігроскопічна та накопичує в собі вологу.

Пінополістирол дешевший і міцніший за мінеральну вату, проте поступається їй вогнестійкістю, а за теплозбереженням не може зрівнятися з утеплювачем з пінополіуретану. Перевагою сендвіч-панелей з пінополістиролом є їх мала вага (в 1,5-2 рази легше за мінераловатні аналоги), що зменшує навантаження на несучі конструкції будівлі. Такі сендвіч-панелі ідеально підходять для будівництва об’єктів виробничого призначення, зокрема холодильної промисловості.

Пінополіуретан має найкращі характеристики теплозбереження, оскільки має найнижчий коефіцієнт теплопровідності. Сендвіч-панелі з цим утеплювачем рекомендується використовувати для стінових огорож та покрівельних покриттів складських та виробничих будівель.

46% обсягу українського ринку сендвіч-панелей складають панелі з наповнювачем з пінополіуретану, 41% – з мінеральною ватою, а решта – з пінополістиролом». Кожен наповнювач має свої переваги та недоліки, тому знайти об’єктивні критерії оцінки, щоб виявити найкращий, неможливо. Однак для об’єктів із підвищеними протипожежними вимогами рекомендують використовувати панелі із мінераловатним наповнювачем.

ОТРИМАЙ АКТУАЛЬНИЙ ПРАЙС

Заповніть форму нижче і ми надішлемо Вам прайс на e-mail