Будівництво СТО та автомийок з сендвіч-панелей – одне з найчастіших замовлень для компанії ТЕРМОБУД. Станція технічного обслуговування автомобілів чи автомийка з класичних тришарових сендвіч-панелей з утеплювачем – це сучасна, недорога, естетично приваблива й безпечна будівля. За зовнішнім виглядом СТО та автомийки з сендвіч-панелей дуже схожі на класичні склади або гаражі з аналогічного матеріалу. Але експлуатаційні вимоги до станцій набагато вищі. Оскільки станції техобслуговування, автомийки, шиномонтаж є комерційною нерухомістю, вони повинні відповідати вимогам державних контролюючих органів. Також до будівель виставляються вимоги по зовнішньому вигляду – вони повинні бути візуально привабливими та сучасними. Оскільки СТО вже давно перетворились на щось більше, ніж просто зустріч з автомеханіком. Вони стали ширшими у наданні послуг: техогляд, діагностика, ремонт, шиномонтаж, мийка, детейлінг, зварювальні послуги та ін.
Всі ці послуги поєднує один комплекс, який включає паркінг, рецепсію, фарбувальні камери, склад для зберігання деталей та механізмів, кафе. СТО стали багатофункціональними спорудами, які потребують якісного проектування, планування та будівництва.
Побудувати безпечне й практичне СТО чи автомийку в стислі терміни та з мінімальними фінансовими вкладеннями дозволяє каркасна технологія із застосуванням сендвіч-панелей. Цей матеріал надає власнику будівлі комплекс економічних, технічних й експлуатаційних переваг, що робить будівництво швидкомонтованих СТО та автомийок з сендвіч-панелей одним з найвигідніших на сьогодні.
Переваги швидкомонтовних автосервісів
Матеріал має високий рівень тепло- та звукоізоляції
Завдяки утеплювачу між металевими панелями, можна значно заощадити на опаленні, кондиціюванні та відповідно оплаті по рахунках. У таких приміщеннях взимку завжди тепло та комфортно, а влітку прохолодно та приємно.
СТО із сендвіч-панелей виглядають дуже презентабельно.
Широка колірна гама стінового та дахового матеріалу дозволяє вибрати відповідний дизайн на свій смак. Збірні автосервіси можуть будуватися по індивідуальному проекту, мати будь-яке поєднання кольорів плит панелей, що ідеально доповнить загальний вид місцевості.
Загальна конструкція проста в монтажі.
В основі лежить металевий каркас, який з’єднується між собою спеціальним кріпленням. Сендвіч-панелі монтуються за допомогою пазів без застосування вологих сумішей, створюючи міцне й стійке кріплення. Така надійна та легка металоконструкція має термін експлуатації більш 100 років та не піддається навіть критичним нагрузкам.
Швидкість будівництва
До переліку варто додати ще одну головну перевагу – швидкість будівництва. З моменту початку будівельних робіт до здачі в експлуатацію готового СТО з сендвіч-панелей потрібно не більше 3-8 тижнів.
Етапи будівництва СТО
Будь-яке будівництво починається з проекту. Процес включає розмітку, земляні та геодезичні роботи, заливку фундаменту і бетонної підлоги, контроль якості виконання. Для будівлі великих станцій технічного обслуговування може знадобитися копання котловану. Для невеликих об’єктів потрібно легкий стрічковий фундамент. Після того, як роботи по фундаменту завершені, етапи будівництва є наступні:
- Монтаж металевого каркасу;
- Установка стін, перекриттів і покрівлі;
- Прокладка інженерних комунікацій згідно з проектом;
- Виконання внутрішніх інженерних робіт ( електрика , опалення , вентиляція, кондиціювання).
Які сендвіч-панелі обрати?
Сендвіч панелі можна розділити за типом утеплювача:
-
пінополістирол
-
пінополіуретан
-
пінополіізоціанурат
-
мінеральна вата
Пінополістирол
Це легкий в своїй основі матеріал, має комірчасту структуру, теплий за властивостями та горючий. Економічний і теплий варіант, але легкозаймистий. Якщо Ваші площі не є великими, то з метою економії можна обрати його.
Пінополіуретан (PUR)
Легкий та одночасно міцний матеріал з протипожежними властивостями, та добре проявляє себе в несприятливому середовищі де можлива пліснява, грибки, гризуни та інші шкідники. Має кращий рівень гідро та теплоізоляції від пінополістиролу, що добре впливає на його термін експлуатації та довговічність.
Пінополіізоціанурат (PIR)
Майже той самий пінополіуретан, тільки його теплоізоляційні властивості кращі, та підвищена стійкість до вогню. Щодо протипожежності, має сертифікат ІЕ30 (30 хв.), що дозволяє використовувати пінополіізоціанурат в об’єктах підвищених класів наслідків. В умовах загорання, в місці виникнення, з’являється вуглецева матриця пористої структури, котра стримує потрапляння вогню на інші ділянки панелі.
Мінеральна вата (МВ)
Абсолютно не горючий матеріал, якісно переносить температурні коливання. Можливо менша за теплоізоляційною властивістю від PIR, але це все можливо компенсувати за рахунок більшої товщини сендвіч панелей. Волога для мінеральної вати не є бажаним середовищем, тому автомийки краще будувати з інших типів с/п.
Розрахувати вартість об’єкту
Щоб дізнатись скільки коштує будівництво станції техобслуговування з металоконструкцій або збірного автосервісу (мийки, шиномонтажу), необхідно визначитись з проектом. Це може бути типовий варіант, або побудувати збірний автосервіс по індивідуальному проекту, який може бути розроблений, виходячи з побажань клієнта. На основі обраного проекту станції техобслугування виконується розрахунок вартості будівництва, в тому числі бюджету на необхідні матеріали, витрати на роботу будівельної бригади тощо. Вся сума вноситься до кошторису, обговорюється, а після узгодження з клієнтом, фіксується.