Будівельні сендвіч-панелі, що це таке в сучасному будівництві? Цілком ясно, що такий прогресивний стіновий і покрівельний матеріал довгий час буде володіти “пальмою першості” на будівельному ринку. Маючи тришарову структуру, в якій вологостійкий утеплювач з мінеральної вати або базальтових волокон надійно захищений металом, сендвіч-панелі пожежобезпечні, не схильні до гниття або ураження грибками, бактеріями, комахами та екологічно чисті.
Напрямки в будівництві із застосуванням сендвіч-панелей
Завдяки високій технологічності виробництва і великому вибору модифікацій, у будівництві користуються високим попитом саме сендвіч-панелі. Що це таке, ясно за технічними та експлуатаційними характеристиками матеріалу. Тому він застосовується для зведення малоповерхових житлових будівель і технічних споруд, об’єктів промисловості і виробництва, супермаркетів, автостанцій, промислових холодильників тощо.
Неймовірна легкість складання та розбирання споруд з багатошарових панелей використовується для тимчасових будівель, наприклад, військових вахтових приміщень. Велику затребуваність мають гаражі із сендвіч-панелей, а завдяки відсутності проблем з транспортуванням, цей полегшений матеріал можна доставляти вертольотом у важкодоступні місця.
Якщо в якості матеріалу для зовнішніх стін застосовуються тришарові панелі, то обов’язково повинні дотримуватися норми: міцнісні, теплоізоляційні та протипожежні. Для будівель спеціального призначення існують особливі вимоги (наприклад, для підприємств громадського харчування – гігієнічні тощо). І в цьому питанні багатошарові панелі відповідають нормам: внутрішній наповнювач володіє хорошою вологостійкістю, а металеві шари – антикорозійні. Це виступає гарантом придатності, безпеки і багаторічної служби матеріалу.
Принцип будівництва з сендвіч-панелей
Будівництво з сендвіч-панелей дозволяє скоротити поточні витрати, а також час на зведення будівлі або споруди. Зазвичай їх монтують на залізобетонну, металеву або дерев ‘яну несучу конструкцію.
Працювати з таким матеріалом легко, оскільки він мало важить (50-80 кг) і не вимагає додаткових складних інструментів. Кріпити панелі зручно завдяки передбаченим прихованим або видимим кріпильним елементам – самонарізним гвинтам.
Головне на етапі монтажу панелей-сендвічів – це щільний стик, якому і будівельники, і виробники матеріалу приділяють першорядну увагу. Від стикових замків залежатиме не тільки міцність конструкції, а також:
- відсутність зазорів, куди зможе проникати холодне повітря;
- максимальна щільність, яка необхідна, щоб волога не потрапляла в утеплювач.
При явних термічних коливаннях сендвічі дещо змінюють свої розміри, що обов’язково враховується при підгонці швів, стиків і кутів, щоб уникнути деформації всієї конструкції, навіть якщо будується звичайний гараж із сендвіч-панелей. Для цього використовують мастики і герметики, алюмінієву фольгу, поліуретанові прокладки і піну, неопренові стрічки. Шви в торцях сендвіч-панелей зазвичай закладають мінватою або монтажною піною, після чого закривають спеціальним нащільником.
Технічне забезпечення будівництва з сендвіч-панелей
При будівництві будівлі з сендвіч-панелей роботи можна виробляти, не залучаючи складних технічних пристроїв і додаткових механізмів. Достатньо буде звичайного будівельного підйомника для підняття вантажів і ручної або електричної вальцювальної машинки.
Будівельні сендвіч-панелі в сучасному будівництві – це прогресивний стіновий і покрівельний матеріал, що довгий час буде володітиме “пальмою першості” на будівельному ринку. Маючи тришарову структуру, в якій вологостійкий утеплювач з мінеральної вати або базальтових волокон надійно захищений металом, сендвіч-панелі пожежобезпечні і рекомендовані в першу чергу для зведення громадських установ, а також для будівництва складів та інших торгових і промислово-господарських комплексів.
Матеріал не схильний до гниття або ураження грибками, бактеріями, комахами. Екологічно порожній і не виділяє летючих елементів, тому житлові та промислові будівлі із сендвічів є абсолютно безпечними.